+90 312 328 16 32

Sosyal Medyada Biz}

ISO 9001 BELGESİ KAMPANYA
DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERİ ARAYINIZ...?
GSM: 0532 131 55 58  TEL: 0312 328 16 32

Kosher belgesi Fiyatı Maliyeti Veren Firmalar Nasıl Alınır Kuruluşlar

Kosher belgesi Fiyatı Maliyeti Veren Firmalar Nasıl Alınır Kuruluşlar

Kosher Belgesi

Kosher belgesi Fiyatı Nereden Alınır Kim Verir veren Kuruluşlar Akretide Sertifika Ankara Veren Firmalar Danışmanlık Yenileme Nereden Kimler Verir Fiyatları Maliyetleri Ücreti İstanbul Belgelendirme Firmaları Sertifikasyon Ucuz Hızlı Belge Nedir Ne işe Yarar

Kosher belgesi musevi inancına uygun olarak üretilmiş ürünleri tescilleyen bir belgedir. İşletmelerde üretim yapılırken tüm aşamaların ve kullanılan malzeme ve hatta ekipmanların musevi inançlarına uygunluğu din adamları(haham) tarafından üretim yerinde kontrol edilir. Uygulama, ekipman ve malzemelerde inançlarına aykırı bir durum olmaması durumunda din adamları firmada üretilen ürünlere kosher(koşer) belgesi verir. Kosher İbranice’de “uygun” anlamına gelmektedir.

Et dışındaki ürünlerin de koşer sayılabilmesi ve kaşer sertifikası alabilmesi için hahamlık tarafından denetlenmiş ve hijyene uymayan ya da Yahudi inançlarına aykırı katkı maddesi ya da işlem basamakları içermemesi gereklidir. Bu sebeple koşer belgesi almak isteyen üretici firmalar bu denetimden geçerler.

Yurt dışında üretilen veya yurt dışına satılan birçok ürünün üzerinde koşer ibaresi bulunur. Bu ibare Yahudi olmayanlar tarafından da aranan bir özelliktir. Çünkü Yahudilerde domuz eti yemek ve kullanmak yasaktır.

Kosher belgesi Fiyatı

Kosher belgesi Belirlenirken Standart Maliyeti Yoktur. Ürün Gruplarına Göre Ücret Degişkenlik Göstermektedir. Yanlız Ortalama En Düşük Fiyat derseniz 1.500 USD – 2.000 USD Gibi Fiyatlardan Başlamaktadır. Net Ve Gerçek Fiyat Aşağıdaki Kriterlere Göre Belirlenir.

kosher nedir

kosher nedir

Kosher Belgesi Nedir

Koşer nedir?

Musevi Kaşerut veya Kaşrut kurallarına, yasalarına göre insanın tüketimine uygun anlamına gelir. Her gıda maddesi Kosher sertifikalı olmalıdır.

Koşer Musevi inancına göre yenilmesi ve kullanılmasında dinen sakınca bulunmayan ürünlerdir. Bunları belirleyen kurallara Kaşerut veya Kaşrut kuralları denilmektedir. Kaşerut Kurallarının kaynağı Tevrat metinlerindeki ilahi buyruklardır.

Gıda maddelerinin inanca uygun olarak tüketilebilmesi ile alakalı, ürün üretim başlangıcından tüketimine kadar geçen süreçte belirli bir takım kurallara uyulması gereklidir.

Musevi dini kuralları gereğince gıda maddelerinin tüketimine uygunluğunu teyiden işletmelerde ürün üretim prosesi din adamları tarafından denetlenerek Kaşerut kurallarına uygun bulunan ürün ve işletmelere Koşer Belgesi verilir. Böylelikle koşer nedir konusunu size aktarmaya çalıştık. Şimdi okumaya devam ederseniz sizlere Kosher Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz.

Kosher Sertifikasyon Süreci

 • Başvurunuz bize E-Mail olarak geldikten sonra hemen size Formlarımızı E-Mail ile gönderilir.
 • Bu Formlarımızı eksiksiz olarak doldurup, bize ürün bilgileri, içerikleri, üretim akış şemalarınızı, varsa içeriklerin Kosher Belgeleri ile birlikte PDF olarak gönderilir.
 • Bu gönderilen Formlar ve dökümanlarınız Kosher uzman teknik ekibi tarafindan denetimi yapılır, incelenir ve değerlendirilir. Eksikler var ise bildirilir. Yok ise size yine de bildirilir.
 • Bu dökümanların denetimi ve incelenmesi için kesinlikle bir ücret talep edilmez.
 • Kosher Denetimi için bir sorun veya bir eksiklik yok ise size fiyat teklifi yapılır.
 • Teklif sizin için uygun ise, sizden bir onay alınır.
 • Onay geldikten sonra Denetim ziyareti için bir tarih belirlenir.
 • Kosher Deneçileri sizi ziyaret eder ve denetim yapılır.
 • Denetim sonucu değerlendirilecektir. Herhangi bir uygunsuzluk var ise bunlar giderilir yok ise bir denetim raporu hazırlanıp belge düzenlenecektir.
 • Uluslararası Kosher Belgeniz ve Faturanız size önce DIGITAL / PDF olarak E-Mail ile ve Baskı Formatı da Kargo ile gönderilecektir.
 • Kosher belgesi seneliktir. Her sene denetim yapılır ve yenilenir. Ancak bazı ürünler için veya üretimler için veya işletmeler için senede birden fazla denetimde yapılabilinir.
 • Ürünlerin niteliğine veya Kosher Standardlarına göre kullanabilmeniz için çesitli Kosher Logolarımızı da belgelendirme süreci bittikten sonra gönderilecektir.
kosher belgesi nereden alinir

kosher belgesi nereden alinir

Kosher Belgesi Nasıl Alınır

Herhangi bir gıda ürününün bu belgeyi alabilmesi için seçilen ürünün veya ürünlerin İsrail Haham başlığından onaylı bir haham tarafından üretim yerinin denetimden geçmesi gerekir. Musevi inancına göre yasak olmayan ürünlerin üretimi gerçekleşebilir. Birkaç basit adımlardan sonra belgeniz kolay bir şekilde hazır olur. Bu belge sayesinde üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünleri yurtiçi ve yurtdışında kolay ve güvenilir şekilde tanıtımını yapıp satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Koşer Kapsamındaki Ürünler

 • Koşer ibaresine sahip olan ürünler, helal et ve türevlerine benzerlik gösterir. Musevi inancına göre de domuz eti ve türevleri yasaktır. Kesim yöntemlerinin uygun olması hasta, sakat, hamile hayvanın kesilmemesi gerekmektedir.
 • Koşere uygun olmayan diğer bir ürünse balık dışındaki kabuklu ve yumuşak deniz canlılarıdır.
 • Bitkisel ürünlerinize ibare isterseniz de tertemiz yani arınmış olması gerekmektedir.
 • Ham halinden hazırlığa, işlemeden pişirmeye hatta tüketime kadar Koshere göre uygun sürecin takip edilmesi gerekmektedir.
 • Et ve süt ürünlerinin bir arada kullanılması kesinlikle yasaktır.
 • Museviliğe uygun olmayan yani koşer olmayan tüketilmeyen şeyse kandır. Kan asla tüketilmez.
 • Museviliğe uygun olarak dinen temiz olması gereken diğer madde ise kullanılan her türlü araç ve gereçlerdir.

Kosher sertifikası veren firmalardan farkımız profesyonel ve tarafsız yaklaşımlarımızla sürdürdüğümüz her bir çalışmamız sayesinde en güvenilir ve tercih edilen kuruluşlardan biriyiz.

Unutulmamalıdır ki Kosher sadece Musevi inancına değil birçok gruba içim uygundur. Veganlar, vejeteryanlar gibi birçok grup için sertifikalı bu ürünleri tercih etmektedirler.

 


KOSHER BELGESİ DANIŞMANLIK KAMPANYA

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZLERİ ARAYINIZ…?

GSM: 0532 131 55 58  TEL: 0312 328 16 32


basvuru formu

692 kez görüntülendi